انسانهای زیبا

کاروبین ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ بدون دیدگاه

انسانهای زیبا

آدم های زیبا و دوست‌ داشتنی، به صورت تصادفی به وجود نمی‌‌آیند زیباترین و دوست ‌داشتنی ‌ترین انسانهایی که می‌شناسیم، آنهایی هستند که با شکست آشنا شده‌اند، آنهایی که رنج را تجربه کرده‌اند، آنهایی که از دست دادن را تجربه کرده‌اند، آنهایی که پس از این رویدادهای دشوار دوباره مسیر خود را به سمت زندگی پیدا کرده‌اند، این افراد، زندگی را به شکل متفاوتی می‌فهمند، آن را به شکل متفاوتی تحسین می‌کنند و نیز به شکل متفاوتی حس می‌کنند به همین دلیل، آرامترند و دوست داشتن و محبت به دغدغه‌شان تبدیل می‌شود.

بیشتر بخوانید

نقش آموزش در شکوفایی استعداد

کاروبین ۱۳۹۷-۰۷-۲۷ بدون دیدگاه

نقش آموزش در شکوفایی استعداد

ادیسون ،  نابغه خنگ با بیش از 1368 اختراع. ادیسون به خانه بازگشت یادداشتی را به مادرش داد و گفت: این را آموزگارم داد گفت فقط مادرت بخواند، مادر در حالی که اشک در چشمان داشت یادداشت برای کودکش خواند:   “فرزند شما یک نابغه است و این مدرسه برای او کوچک است آموزش او را خود بر عهده بگیرید”   سالها گذشت مادرش درگذشت. روزی ادیسون که اکنون بزرگترین مخترع قرن بود در گنجه خانه خاطراتش را مرور میکرد برگه ای در میان شکاف دیوار او را کنجکاو کرد آن را در آورده و خواند، نوشته بود: کودک شما کودن است از فردا او را به مدرسه راه نمی دهیم. ادیسون ساعت‌ها گریست و در خاطراتش نوشت: ” توماس ادیسون کودک کودنی بود که توسط یک مادر قهرمان  نابغه شد.”

بیشتر بخوانید

کسب وکار موفق

کاروبین ۱۳۹۶-۰۳-۱۸ بدون دیدگاه

کسب وکار موفق

امروزه برای ایجاد یک کسب وکار موفق ، علاوه بر توانایی ها ومهارات های نسبی داشتن ایده ها وابتکارات نو نیز مورد نیاز است . چرا که ممکن است فردی دارای کسب وکاری با امکانات و توانایی های مالی و غیر مالی به نتایج و بازخوردهای لازم دست پیدا نکند . برای این منظور داشتن ایده ها و نوآوری های جدید ضروری به نظرمی رسد. بیاییم کسب وکار خود را با ابزارهای نوین وافکاری نو به روز کنیم که کهنگی و سنتی اندیشیدن و عمل کردن عاقبتی جز فنا به بار نمی آورد. پس باید گفت که عصر، عصر نوعی دیگر دیدن است.

بیشتر بخوانید

مثبت اندیشی

کاروبین ۱۳۹۶-۰۳-۱۸ بدون دیدگاه

مثبت اندیشی

زندگی مثل یه آیینه است، بهش لبخند بزنی اون هم به تو لبخند خواهد زد . افکارمامیتوانند تاثیر بسزایی را در عملکرد ما داشته باشند اگر نگران از دست دادن شغلمان باشیم، با این نگرانی؛ احتمال اخراج خود را بیشتر می کنیم.افکار ماست که با شکل دادن انرژی برای ما ایجاد واقعیت می کند. افکارما هستند که زندگی ما را شکل میدهند و آن را دگرگون می کنند. بنا به قانون جذب؛ ما هرچه بیشتر در مورد چیزی نگران باشیم، همان نتایج نگران کننده را به سوی خودمان جذب    می کنیم. اینجاست که مدیریت بر افکار نقش خود را بخوبی ایفا می کند . مثبت اندیشی به جای احساس ناامیدی و مایوس شدن ، به شما امکان می دهد با فکر کردن به راه های موثر برای حل مشکل و پیدا کردن راهکارهای خلاقانه، با چالش های زندگی روبه رو شوید. شاید آسان نباشد، اما تاثیر مثبتی که بر […]

بیشتر بخوانید